Solpadein Fast
Solpadein Fast: instrukcje użytkowania i recenzje
- 1. Zwolnij formę i skład
- 2. Właściwości farmakologiczne
- 3. Wskazania do stosowania
- 4. Przeciwwskazania
- 5. Sposób stosowania i dawkowanie
- 6. Efekty uboczne
- 7. Przedawkowanie
- 8. Instrukcje specjalne
- 9. Stosowanie w ciąży i laktacji
- 10. Stosowanie w dzieciństwie
- 11. Przy zaburzeniach czynności nerek
- 12. Za naruszenia funkcji wątroby
- 13. Interakcje lekowe
- 14. Analogi
- 15. Warunki przechowywania
- 16. Warunki wydawania aptek
- 17. Recenzje
- 18. Cena w aptekach
Nazwa łacińska: Solpadeine Fast
Kod ATX: N02BE71
Składnik aktywny: kofeina + paracetamol (kofeina + paracetamol)
Producent: GlaxoSmithKline Dungarvan, Ltd (GlaxoSmithKline Dungarvan, Ltd.) (Irlandia); Famar S. A. (Famar, SA) (Grecja)
Opis i aktualizacja zdjęć: 30.12.2019
Ceny w aptekach: od 79 rubli.
Kup
Solpadein Fast jest lekiem przeciwbólowym (lek psychostymulujący + lek przeciwbólowy nienarkotyczny).
Uwolnij formę i kompozycję
Solpadein Szybka postać dawkowania:
- tabletki powlekane: w kształcie kapsułki, białe, z płaskim brzegiem; po jednej ze stron wytłoczenie w postaci znaku „+” i trójkąta (w opakowaniu kartonowym 1 lub 2 blistry po 12 tabletek);
- tabletki rozpuszczalne: białe, płaskie, z linią po jednej stronie i odcięciem na obwodzie (4 lub 6 blistrów w pudełku tekturowym po 2 tabletki).
Każde opakowanie zawiera również instrukcje dotyczące stosowania leku Solpadein Fast.
Skład 1 tabletki powlekanej zawiera:
- substancje czynne: paracetamol - 500 mg; kofeina - 65 mg;
- składniki pomocnicze: kroskarmeloza sodowa - 10 mg; kwas stearynowy - 5 mg; talk - 15 mg; sorbinian potasu - 0,6 mg; powidon (K 22,5–27) - 2 mg; skrobia kukurydziana - 41,4 mg; skrobia wstępnie żelowana - 50 mg;
- otoczka filmu: triacetyna - 1 mg; hypromeloza - 5 mg.
Skład 1 rozpuszczalnej tabletki zawiera:
- substancje czynne: paracetamol - 500 mg; kofeina - 65 mg;
- składniki pomocnicze: węglan sodu - 134,2 mg; kwas cytrynowy - 925 mg; dimetikon - 1 mg; laurylosiarczan sodu - 0,1 mg; powidon - 1 mg; wodorowęglan sodu - 1342 mg; sacharynian sodu - 10 mg; sorbitol - 50 mg; woda - qs (wyparowuje podczas produkcji).
Właściwości farmakologiczne
Farmakodynamika
Solpadein Fast ma właściwości przeciwgorączkowe i przeciwbólowe.
Farmakologiczne działanie produktu leczniczego ze względu na jego aktywne składniki:
- paracetamol: blokuje cyklooksygenazę w komórkach ośrodkowego układu nerwowego działając na ośrodki termoregulacji i bólu (peroksydazy komórkowe w tkankach objętych stanem zapalnym neutralizują działanie substancji na cyklooksygenazę). To wyjaśnia prawie całkowity brak działania przeciwzapalnego. Nie wpływa negatywnie na błonę śluzową przewodu pokarmowego oraz równowagę wodno-solną w postaci retencji wodno-sodowej, co wynika z braku jego wpływu na syntezę prostaglandyn w tkankach obwodowych;
- kofeina: zapewnia wzrost wydolności umysłowej i fizycznej, niweluje uczucie zmęczenia i senności, wzmacnia działanie leków przeciwbólowych, pobudza ośrodki psychomotoryczne mózgu. Kofeina ma właściwości analeptyczne.
Farmakokinetyka
Główne cechy farmakokinetyczne paracetamolu:
- wchłanianie: dostanie się do przewodu pokarmowego jest wchłaniane szybko i prawie całkowicie;
- dystrybucja: jego dystrybucja w płynach ustrojowych jest stosunkowo równomierna. Wiązanie z białkami osocza w stężeniach terapeutycznych jest minimalne;
- metabolizm: substancja jest metabolizowana w wątrobie;
- wydalanie: przez nerki jest wydalany w postaci metabolitów siarczanowych i glukuronidowych. W postaci niezmienionej paracetamol jest wydalany w mniej niż 5%. Przy przyjmowaniu dawki terapeutycznej średni okres półtrwania wynosi od 2 do 3 godzin.
Główne cechy farmakokinetyczne kofeiny to:
- wchłanianie i dystrybucja: z przewodu pokarmowego jest całkowicie i szybko wchłaniany, rozprowadzany po całym organizmie;
- metabolizm: prawie całkowicie metabolizowany w wątrobie poprzez demetylację i dalsze utlenianie w postaci metabolitów;
- wydalanie: wydalane przez nerki w postaci metabolitów. W przypadku dawek terapeutycznych średni okres półtrwania waha się od 4 do 9 godzin.
Wskazania do stosowania
- zespół bólowy od łagodnego do umiarkowanego: jako środek przeciwbólowy przy bolesnym miesiączkowaniu (bolesne miesiączki), chorobie zwyrodnieniowej stawów, nerwobólach, bólach stawów / mięśni / dolnej części pleców / gardła, migrenie lub bólu głowy, bólu zębów, w tym po zabiegach stomatologicznych i podczas ekstrakcji zęba;
- ostre patologie wirusowe układu oddechowego i układu oddechowego, w tym grypa, a także okres po szczepieniu: w celu obniżenia podwyższonej temperatury ciała jako sposób leczenia objawowego.
Przeciwwskazania
Absolutny:
- ciężka dysfunkcja nerek i / lub wątroby;
- zaburzenia snu;
- jaskra;
- padaczka;
- nadciśnienie tętnicze;
- leczenie skojarzone z innymi lekami, w tym paracetamolem;
- zaburzenia wchłaniania glukozy-galaktozy, nietolerancja fruktozy, niedobór sacharazy / izomaltazy (w przypadku tabletek rozpuszczalnych, ponieważ zawierają sorbitol);
- ciąża;
- okres karmienia piersią;
- dzieci poniżej 12 roku życia;
- indywidualna nietolerancja składników leku.
Krewny (tabletki Solpadein Fast są stosowane pod nadzorem lekarza):
- dysfunkcja nerek i wątroby o łagodnym / umiarkowanym nasileniu;
- niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej;
- przewlekły alkoholizm;
- alkoholowa choroba wątroby;
- Wirusowe zapalenie wątroby;
- łagodna hiperbilirubinemia, w tym zespół Gilberta.
Solpadein Fast, instrukcje użytkowania: metoda i dawkowanie
Tabletki Solpadein Fast są rozpuszczalne i tabletki powlekane przyjmuje się doustnie. Tabletki należy rozpuścić bezpośrednio przed podaniem w ½ szklanki wody (nie mniej niż 100 ml).
Zaleca się przyjmowanie leku Solpadein Fast w najmniejszej skutecznej dawce. Minimalna przerwa między pigułkami powinna wynosić 4 godziny.
Dzieci powyżej 12 roku życia, a także dorośli, w tym osoby w podeszłym wieku, przyjmują 1-2 tabletki do 4 razy dziennie (w razie potrzeby), zachowując odstęp między dawkami wynoszący 4 godziny (minimum). Jednorazowo można przyjąć nie więcej niż 2 tabletki. Maksymalna dawka to 8 tabletek dziennie. Nie można przekroczyć zalecanej dawki.
Leczenie farmakologiczne bez recepty i nadzoru lekarskiego nie powinno przekraczać 3 dni w przypadku stosowania jako lek przeciwgorączkowy i 5 dni jako środek znieczulający. Wydłużenie czasu leczenia jest możliwe tylko pod nadzorem lekarza.
W przypadku przekroczenia zalecanej dawki preparatu Solpadein Fast, pacjent powinien niezwłocznie zwrócić się o pomoc lekarską, nawet przy dobrym samopoczuciu. Należy wziąć pod uwagę, że przedawkowanie paracetamolu może prowadzić do rozwoju niewydolności wątroby.
W przypadku pacjentów z zaburzeniami czynności nerek / wątroby ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem terapii lekowej. Ograniczenia związane ze stosowaniem leków, do których należy połączenie paracetamolu i kofeiny, w przypadku upośledzonej czynności nerek / wątroby są związane głównie z obecnością w tych lekach paracetamolu.
Skutki uboczne
Stosowanie leku Solpadein Fast w zalecanych dawkach jest w większości przypadków dobrze tolerowane.
Podczas porejestracyjnego stosowania produktu leczniczego objawy niepożądane były wykrywane spontanicznie, występujące z różną częstością (> 10% - bardzo często;> 1% i 0,1% oraz 0,01% i <0,1% - rzadko; <0,01 %, w tym pojedyncze wiadomości - bardzo rzadko).
Działania niepożądane związane z paracetamolem obejmowały:
- krew i układ limfatyczny: bardzo rzadko - niedokrwistość hemolityczna, agranulocytoza, methemoglobinemia, pancytopenia, leukopenia, trombocytopenia;
- układ odpornościowy: bardzo rzadko - zespół Stevensa-Johnsona, anafilaksja, obrzęk Quinckego (obrzęk naczynioruchowy), reakcje nadwrażliwości skóry, w tym wysypka skórna, świąd i pokrzywka;
- układ oddechowy, narządy klatki piersiowej i śródpiersia: bardzo rzadko - skurcz oskrzeli na tle zwiększonej wrażliwości na kwas acetylosalicylowy i nietolerancji na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne;
- wątroba i drogi żółciowe: bardzo rzadko - zaburzenia czynności wątroby.
Długotrwałe stosowanie dużych dawek leku zwiększa ryzyko wystąpienia pancytopenii, działania nefrotoksycznego i hepatotoksycznego. W takich przypadkach ważne jest monitorowanie obrazu krwi.
Skutki uboczne związane z kofeiną obejmują:
- układ nerwowy: częstość nieznana - bóle głowy, zawroty głowy, bezsenność, zaburzenia snu, zwiększona pobudliwość;
- naczynia: nieznana częstotliwość - tachykardia;
- przewód pokarmowy: częstość nieznana - zaburzenia dyspeptyczne, w tym ból w nadbrzuszu, nudności.
Nie zaleca się stosowania produktów zawierających kofeinę na tle terapii Solpadein Fast, gdyż zwiększa to prawdopodobieństwo wystąpienia takich skutków ubocznych jak arytmia serca, tachykardia, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, bóle głowy, niepokój, drażliwość i bezsenność.
W przypadku wystąpienia jakichkolwiek niepożądanych zjawisk natychmiast przerywają terapię i niezwłocznie konsultują się z lekarzem.
Przedawkować
Paracetamol
Główne objawy przedawkowania paracetamolu: istnieje duże prawdopodobieństwo wystąpienia niewydolności wątroby, która może być śmiertelna lub prowadzić do konieczności przeszczepienia narządu. Stosowanie paracetamolu u dorosłych w dawce 10 g lub większej prowadzi do hepatotoksycznego działania. Obecność czynników wpływających na toksyczność paracetamolu w wątrobie przyczynia się do uszkodzenia narządów po przyjęciu leku w dawce 5 g lub większej. Długotrwałe stosowanie leku w większych dawkach może prowadzić do efektów nefrotoksycznych (martwica brodawek, śródmiąższowe zapalenie nerek, niespecyficzna bakteriuria, kolka nerkowa).
W ciągu pierwszych 24 godzin po przyjęciu dużych dawek może wystąpić kwasica metaboliczna, jadłowstręt, bladość skóry, nudności, bóle brzucha i wymioty. Po 1-2 dniach pojawiają się objawy uszkodzenia wątroby (zwiększona aktywność enzymów wątrobowych, bóle wątroby), istnieje również szansa na kwasicę metaboliczną i zaburzenia gospodarki węglowodanowej.
W ciężkich przypadkach, w wyniku niewydolności wątroby, hipoglikemii, krwawienia, upośledzenia funkcji mózgu (encefalopatii), obrzęku mózgu, aż do śmierci, może wystąpić potrzeba przeszczepienia wątroby i śmierć. Prawdopodobne jest również wystąpienie ostrej niewydolności nerek z ostrą martwicą kanalików nerkowych, której charakterystycznymi objawami są białkomocz (zwiększona zawartość białka w moczu), krwiomocz (zanieczyszczenie moczu krwinek czerwonych lub krwi), ból w okolicy lędźwiowej, podczas gdy u pacjenta niekoniecznie występuje poważne uszkodzenie wątroby … Istnieją doniesienia o rozwoju zapalenia trzustki i zaburzeń rytmu serca.
Terapia: jeśli podejrzewasz przedawkowanie leku Solpadein Fast, nawet przy braku wyraźnych pierwszych objawów, ważne jest, aby przerwać stosowanie leku i natychmiast zwrócić się o pomoc lekarską. W ciągu pierwszych 60 minut po zatruciu, ale nie później niż 4 godziny, zaleca się płukanie żołądka i stosowanie enterosorbentów (polifan, węgiel aktywny). Określić zawartość paracetamolu w osoczu krwi, jednak nie wcześniej niż 4 godziny po jego zastosowaniu w dużej dawce, gdyż wcześniejsze wyniki mogą być niewiarygodne.
Acetylocysteinę podaje się w ciągu 24 godzin po zatruciu. Maksymalny efekt ochronny jest zapewniony w ciągu pierwszych 8 godzin po zatruciu; z czasem jego skuteczność gwałtownie spada. W razie potrzeby zaleca się podanie dożylnie acetylocysteiny. Jeśli pacjent nie zwymiotuje przed przyjęciem do szpitala, można zastosować metioninę. W zależności od stężenia paracetamolu w osoczu krwi oraz czasu, jaki upłynął od jego zastosowania, określa się znaczenie dodatkowych środków terapeutycznych (dożylne podanie acetylocysteiny, spożycie metioniny). Terapię pacjentów z poważnymi dysfunkcjami wątroby 24 godziny po zastosowaniu paracetamolu należy prowadzić wspólnie ze specjalistami specjalistycznego oddziału patologii wątroby lub ośrodka toksykologicznego.
Kofeina
Główne objawy zatrucia kofeiną: arytmia, wymioty, tachykardia, częste oddawanie moczu, ból w okolicy nadbrzusza, pobudzenie ośrodkowego układu nerwowego (drgawki, drżenie, pobudliwość, wzmożona neurorefleksyjność, niepokój, pobudzenie, niepokój, bezsenność). Należy wziąć pod uwagę, że pojawienie się klinicznie istotnych objawów spożycia dużych dawek kofeiny podczas stosowania narkotyków zawsze wiąże się z ciężkim uszkodzeniem wątroby w wyniku przedawkowania paracetamolu.
Leczenie: brak specyficznego antidotum. Terapia obejmuje środki wspomagające, takie jak monitorowanie parametrów życiowych i picie dużej ilości płynów. W okresie od 1 do 4 godzin po zażyciu leku w dużych dawkach należy przyjmować węgiel aktywowany. W celu zmniejszenia wpływu kofeiny na funkcje ośrodkowego układu nerwowego zaleca się dożylne podanie leków uspokajających, aw celu zmniejszenia działania kardiotoksycznego - antagonistów receptorów beta-adrenergicznych.
Specjalne instrukcje
Brak danych dotyczących wpływu leku Solpadein Fast na płodność.
Zaleca się konsultację z lekarzem w przypadkach, gdy na tle terapii nie następuje poprawa stanu pacjenta lub ból głowy staje się stały.
Leku nie można stosować w połączeniu z innymi lekami zawierającymi paracetamol, ponieważ ich łączne stosowanie może prowadzić do przedawkowania paracetamolu.
Należy mieć na uwadze, że zaburzenia czynności wątroby występujące podczas przyjmowania dużych dawek paracetamolu mogą prowadzić do konieczności przeszczepienia wątroby lub zgonu.
Leku Solpadein Fast nie należy stosować w połączeniu z pokarmami zawierającymi kofeinę (kawa, herbata i inne), ponieważ wywołuje to rozwój arytmii serca, tachykardii, zaburzeń żołądkowo-jelitowych, bólów głowy, bezsenności, drażliwości, niepokoju i niepokoju.
Pacjenci z niedoborem glutationu z powodu zaburzeń odżywiania, zwłóknienia pokarmowego, zakażenia wirusem HIV, postu lub wyniszczenia są bardziej podatni na toksyczność leków. W związku z tym zaleca się przestrzeganie środków ostrożności i skonsultowanie się z lekarzem przed jego przyjęciem.
Zgłaszano przypadki niewydolności wątroby i dysfunkcji wątroby na tle niewielkiego przedawkowania paracetamolu (w dawce 5 g lub większej) u pacjentów z niskim stężeniem glutationu, w tym skrajnie niedożywionych pacjentów z anoreksją, przewlekłym alkoholizmem lub pacjentów o małej masie ciała.
Stosowanie preparatu Solpadein Fast u pacjentów z niskim poziomem glutationu, na przykład z posocznicą, może zwiększać ryzyko rozwoju kwasicy metabolicznej, której towarzyszą szybkie trudności w oddychaniu (uczucie duszności, duszność), nudności, wymioty i utrata apetytu. Jeśli objawy te wystąpią w tym samym czasie, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem.
Aby uniknąć toksycznego uszkodzenia wątroby, ważne jest, aby unikać przyjmowania paracetamolu z alkoholem i nie zalecać jego terapii osobom ze skłonnością do przewlekłego spożywania napojów alkoholowych. Prawdopodobieństwo dalszego uszkodzenia wątroby podczas terapii lekowej wzrasta w przypadku współistniejących patologii. Przepisaniu leku pacjentom z bezalkoholową marskością wątroby towarzyszy wysokie ryzyko przedawkowania. W przypadku pyłkowicy, atopowej astmy oskrzelowej, istnieje zwiększone prawdopodobieństwo reakcji alergicznych.
Przed przeprowadzeniem analizy mającej na celu określenie zawartości glukozy i kwasu moczowego we krwi lekarz powinien zostać ostrzeżony o stosowaniu leku.
Połączenia paracetamolu i kofeiny mogą zmieniać wyniki kontroli antydopingowej u sportowców.
Niedobór glutationu spowodowany wyczerpaniem, głodem, zakażeniem wirusem HIV, zwłóknieniem w diecie lub zaburzeniami odżywiania może skutkować ciężkim uszkodzeniem wątroby w przypadku niewielkiego przedawkowania paracetamolu w dawce 5 g lub większej.
Wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i złożone mechanizmy
Wpływ preparatu Solpadein Fast na szybkość reakcji, koncentrację uwagi i inne cechy psychofizyczne pacjenta jest mało prawdopodobny, w tym na zdolność kontrolowania złożonych mechanizmów i pojazdów.
Stosowanie w ciąży i laktacji
Lek Solpadein Fast nie jest przepisywany w okresie ciąży / laktacji.
Nie zidentyfikowano żadnego ryzyka związanego ze stosowaniem paracetamolu w czasie ciąży ani jego negatywnego wpływu na rozwój płodu wewnątrzmacicznego w badaniach na zwierzętach i ludziach. Jednak przyjmowanie kofeiny może zwiększyć prawdopodobieństwo poronienia lub niskiej masy urodzeniowej, dlatego nie zaleca się stosowania leku Solpadein Fast w okresie ciąży.
Paracetamol przenika do mleka matki i przez barierę łożyskową. W badaniach na ludziach nie stwierdzono negatywnego wpływu na organizm niemowlęcia podczas karmienia piersią. Kofeina przenika również do mleka matki, ale w przeciwieństwie do paracetamolu może działać stymulująco na dziecko karmione piersią. W związku z tym lek nie jest stosowany podczas laktacji.
Zastosowanie pediatryczne
Lek Solpadein Fast nie jest przepisywany pacjentom w wieku poniżej 12 lat.
Z zaburzeniami czynności nerek
- stosowanie jest przeciwwskazane: ciężka dysfunkcja nerek;
- stosowanie wymaga nadzoru lekarza: zaburzenia czynności nerek o łagodnym i umiarkowanym nasileniu.
Za naruszenia funkcji wątroby
- stosowanie jest przeciwwskazane: ciężkie zaburzenia czynności wątroby;
- stosowanie wymaga nadzoru lekarskiego: dysfunkcja wątroby o łagodnym i umiarkowanym nasileniu.
Interakcje lekowe
Możliwe interakcje leku Solpadein Fast z innymi lekami / substancjami:
- pośrednie antykoagulanty (warfaryna i inne kumaryny): przy regularnym stosowaniu przez długi czas ich działanie nasila się, co zwiększa prawdopodobieństwo krwawienia;
- inhibitory monoaminooksydazy: Solpadein Fast wzmacnia ich działanie;
- preparaty zawierające ziele dziurawca, inne induktory utleniania mikrosomalnego, butadion, fenylobutazon, flumecynol, zydowudynę, ryfampicynę, etanol, difeninę, fenytoinę, karbamazepinę, barbiturany, prymidon i inne leki przeciwdrgawkowe: zwiększają produkcję hydroksycetylowanych aktywnych metabolitów wątroba na tle niewielkiego przedawkowania paracetamolu (5 g lub więcej);
- cymetydyna (inhibitory enzymów mikrosomalnych wątroby): zmniejsza prawdopodobieństwo hepatotoksycznego działania paracetamolu;
- chloramfenikol (chloramfenikol): pod działaniem paracetamolu czas jego eliminacji wydłuża się 5-krotnie, co zwiększa ryzyko zatrucia chloramfenikolem (chloramfenikol);
- domperidon, metoklopramid: zwiększa szybkość wchłaniania paracetamolu;
- kolestyramina: zmniejsza szybkość wchłaniania paracetamolu;
- leki urykozuryczne: prawdopodobnie spadek ich skuteczności;
- niesteroidowe leki przeciwzapalne: długotrwałe jednoczesne stosowanie z paracetamolem zwiększa ryzyko schyłkowej niewydolności nerek, martwicy brodawek nerkowych i nefropatii przeciwbólowej;
- salicylany: przy długotrwałym leczeniu paracetamolem w dużych dawkach zwiększa się prawdopodobieństwo złośliwych nowotworów pęcherza i nerek;
- flukloksacylina: jednoczesne podawanie z paracetamolem może powodować kwasicę metaboliczną, zwłaszcza u pacjentów z czynnikami ryzyka niedoboru glutationu (przewlekły alkoholizm, niedożywienie lub posocznica);
- napoje alkoholowe: jednoczesne podawanie z paracetamolem zwiększa prawdopodobieństwo ostrego zapalenia trzustki i uszkodzenia wątroby;
- ergotamina: kofeina przyspiesza jej wchłanianie. Nie zaleca się jednoczesnego stosowania z produktami zawierającymi kofeinę.
Połączone epizodyczne podawanie pojedynczej dawki leku z pośrednimi antykoagulantami nie wpływa znacząco na ich działanie.
W przypadku terapii innymi lekami przed zastosowaniem leku Solpadein Fast należy skonsultować się z lekarzem w celu uzyskania porady.
Analogi
Analogi Solpadein Fast to: Analgin, Children's Panadol, Ifimol, Panadol extra, Ksumapar, Migrenol, Migrenium, FluZiOZ, Efferalgan itp.
Warunki przechowywania
Przechowywać w miejscu chronionym przed światłem i wilgocią w temperaturze do 25 ° C. Trzymać z dala od dzieci.
Okres przydatności do spożycia wynosi 4 lata.
Warunki wydawania aptek
Dostępne bez recepty.
Recenzje o Solpadein Fast
Według opinii, Solpadein Fast to bezpieczny, szybko działający i skuteczny lek stosowany w łagodzeniu bólu o różnej etiologii.
Do wad należą przede wszystkim wysoki koszt leku, krótkotrwały efekt jego stosowania, rozwój skutków ubocznych, a także nieprzyjemny smak tabletek musujących.
Cena Solpadein Fast w aptekach
Przybliżona cena za Solpadein Fast to: tabletki powlekane (12 sztuk w opakowaniu) - 94 ruble; tabletki rozpuszczalne (8 szt. w opakowaniu) - 148 rubli., tabletki rozpuszczalne (12 szt. w opakowaniu) - 237 rubli.
Solpadein Fast: ceny w aptekach internetowych
Nazwa leku Cena £ Apteka |
Solpadein Fast 65 mg + 500 mg tabletki powlekane 12 szt. 79 RUB Kup |
Solpadein Fast Solpadeine Szybki lek przeciwbólowy, tabletki, 12 szt. 117 RUB Kup |
Solpadein Fast 65 mg + 500 mg tabletki rozpuszczalne 8 szt. 122 RUB Kup |
Solpadein Fast 65 mg + 500 mg tabletki powlekane 24 szt. 131 r Kup |
Solpadein Fast 65 mg + 500 mg tabletki rozpuszczalne 12 szt. 183 r Kup |
Solpadein Fast Solpadeine Szybkie tabletki znieczulające rozpuszczalne, 12 szt. 218 RUB Kup |
Maria Kulkes Dziennikarz medyczny O autorze
Edukacja: Pierwszy Moskiewski Państwowy Uniwersytet Medyczny im. I. M. Sechenov, specjalność „medycyna ogólna”.
Informacje o leku są uogólnione, podane w celach informacyjnych i nie zastępują oficjalnych instrukcji. Samoleczenie jest niebezpieczne dla zdrowia!